»»

תיקונים חיצוניים בבית משותף

מה עושים כמתגוררים בבית משותף ורוצים לשפץ ולתקן ליקויים במעטפת הבניין? מי משלם? איך מגיעים להחלטה? ומה הבירוקרטיה הכרוכה? צוות המומחים של ספירדמן עבודות בגובה עם מידע שכדאי להכיר

כולנו למדנו בבית הספר את הפתגם הידוע: "אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו", וכולנו למדנו לא לשפוט אנשים על פי המראה החיצוני שלהם, אלא על פי אישיותם הפנימית. עם כל הכבוד לפתגם העתיק הזה, כשזה נוגע לבניין מגורים או משרדים, ישנה דווקא חשיבות עצומה למראה החיצוני. במקרה זה נעשה הכל על מנת לשפר את המראה, לתקן ליקויים ולחדש את מה שהתיישן. בכל מה שנוגע לבניינים החזית יכולה לספר הרבה על הנעשה בפנים כך שהביטוי הזה לא ממש רלוונטי.

מי אחראי על התהליך של תיקונים חיצוניים בבניין משותף?
כשמדובר על תיקונים חיצוניים בבית משותף יש דברים שנחשבים לרכוש המשותף של הבניין. בין הדברים האלו ניתן למנות את: גג הבניין, קירות חיצוניים, לובי הכניסה, חדר מדרגות ועוד. על הדברים האלו אחראים למעשה כל בעלי הדירות בבניין כשהמוביל של תהליך השיפוץ הוא ועד הבית. ועד הבית שנבחר על ידי הדיירים הוא זה שאמור להוביל תהליך של שיפוצים ותיקונים בהתאם לצורך.

מי משלם ומה קורה אם מישהו לא רוצה לשלם?
האחריות על התשלום של תיקונים חיצוניים בבית משותף הוא על דיירי הבניין. במידה ואחד מהדברים שנחשבים "רכוש משותף" מהווים סכנה לאחת הדירות או לעוברים והשבים ישנה חובה לשיפוץ הליקויים. במידה וניתן צו הריסה לבניין ישנה חובה לתקן את הליקויים בזריזות על מנת להביא לביטול הצו. במקרים אלו ישנה חובה להשתתפות בתשלום על ידי כל בעלי הדירות בבניין ובמידה ומישהו צריך לבחון מה אומר תקנון הבית המשותף. על פי חוק המקרקעין ועד הבית חייב לתקן את הליקוי במידה והוא גורם נזק לאחת מהדירות בבניין. התשלום ייגבה כמס ועד בית מכל הדיירים. במידה ואחד מהדיירים לא משלם ניתן להגיש תביעה לקבלת התשלום.

איך בוחרים חברה לביצוע שיפוץ חיצוני לבניין?
ועד הבית הוא זה שאמון על בחירת החברה שתבצע את התיקונים. בשוק ישנן לא מעט חברות עבודה בגובה שההתמחות שלהן היא שיפוץ חיצוני של בניינים, כך שהבחירה לא תמיד פשוטה כל-כך. ההמלצה שלנו היא לבחור חברה מומלצת עם ניסיון בעבודה הספציפית הדרושה לכם. כמו כן חשוב לבדוק שיש באמצעותה את כל האמצעים המתקדמים ביותר לעבודה בגובה: סנפלינג, פיגומים, במות הרמה, מנופים וכל מה שדרוש. אנחנו בספידרמן מתמחים בשיפוצים ותיקונים חיצוניים ומבצעים, בין היתר: תיקון אריחי קרמיקה, שיש ופסיפס, צביעת קירות, איטום גגות וקירות ועוד. נשמח ללוות אתכם בתהליך (כולל בהליך הבירוקרטי) ולבצע עבורכם עבודה יסודית ומקצועית.

חייג/י
נגישות נציג
בוואטסאפ
ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות