»»

מוצרים ופתרונות להרחקת יונים

זה נכון שהן מתוארות כסמל לשלום, אבל המציאות מעט מורכבת יותר, לכלוך נוראי ורעש בלתי פוסק הם רק חלק ממה שהן מביאות איתם.

אם הגעתם עד לכאן אנחנו בטח לא צריכים לתאר בפניכם את המטרד שיונים יכולות להוות. בשנים האחרונות ישנם יותר ויותר מוצרים ופתרונות להרחקת יונים בצורה הומאנית שתביא לשיפור איכות החיים של מי שסובל מהן, מבלי לפגוע חלילה בחיה עצמה. איך זה עובד? כמה זה עולה? ולמה חשוב לשים לב? יצאנו לבדוק וחזרנו עם מידע שכל מי שסובל מנחת כנפם של היונים צריך להכיר. הנה כל הפרטים

הרחקת יונים בשיטה הומאנית
זה בכלל לא משנה אם אתם אוהבים בעלי חיים ואם חשוב לכם להרחיק את היונים בצורה הומאנית או לא. מה שמשנה הוא שעל פי החוק בישראל ניתן להשתמש אך ורק בפתרונות הומאנים להרחקת יונים, כלומר כאלה שלא יביאו לפציעתן או הריגתן אלא יגרמו להן ללכת "בדרכי שלום". למקרה שלא ידעתם, "מרחיק יונים" הוא מקצוע לכל דבר ועניין, אלא שעם הסבל הכרוך בשהייתן במחיצתכם חשוב שתוודאו שאותו מרחיק משתמש אך ורק בשיטות הומאניות על פי החוק.

דוקרנים, ג'ל ופתרונות אחרים להרחקת יונים
בהתאם לחוק בישראל, ניתן למצוא אך ורק מוצרי הרחקת יונים שנחשבים להומאנים. בין המוצרים המוכרים והמקובלים דחלילים בדמויות של עורבים או נץ (חיות שנחשבות למפחידות בעיני היונים ואמורות לגרום להן להתרחק), דוקרנים בשלל צורות וסוגים, ג'ל שניתן למרוח על החלונות, תרסיסי קצף, מלכודות ועוד. את רוב המוצרים ניתן לרכוש ולהתקין באופן עצמאי וכמובן שניתן לפנות לסיועם של אנשי המקצוע בתחום, דבר שעשוי להגביר את יעילות הפעולה.

רשתות להרחקת יונים - עד כמה זה באמת יעיל?
לצד כל המוצרים שתיארנו, ישנן רשתות להרחקת יונים שמותקנים סביב החלונות וסביב האזורים שהיונים מגיעות אליהם. הרשתות האלו מתאימות גם לאיזורים גבוהים במיוחד, אלא שבמקרה הזה לרוב יהיה צורך באנשי מקצוע מתחום העבודה בגובה שיתקינו אותם. רשתות להרחקת יונים נחשבות ליעילות במיוחד שכן הן יוצרות מחסום הלכה למעשה ומונעות מהיונים להתיישב במקום מסוים. גם במקרה הזה מדובר בדרך הומאנית להרחקת יונים, כזו שלא פוגעת בהן בשום צורה.

חייג/י
נגישות נציג
בוואטסאפ
ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות