»»

עבודות בגובה - על הסמכות ורישוי

עבודה בגובה היא ההתמחות שלנו בספידרמן ומה שאנחנו יודעים (ואוהבים) לעשות הכי טוב. אנחנו נוגעים בשמיים בכל יום מחדש ועושים את הכל תחת כל הנהלים והתקנות הדרושות.

ידעתם שמרבית מתאונות העבודה שקורות נגרמות בעבודות בגובה? המסקנות מהנתון המדאיג הזה הן שתיים: 1. עבודות בגובה יכולות להיות מסוכנות מאוד. 2. לא כל אחד יכול לעבוד בגובה. כמו שלא כל אחד יכול להיות מורה או רופא. דרושה הסמכה, דרוש רישיון, ודרוש פיקוח על כל הסיפור הזה של עבודה בגובה.

מהי ההסמכה הדרושה לעבודה בגובה?
כל עובד שאמור לקחת חלק בעבודות גובה (הכוונה גם לגבהים שאפשר להגיע אליהם עם סולם) נדרש לבצע קורס עבודה בגובה. זו לא המלצה אלא דרישת החוק ובלי הקורס הזה הוא לא יוכל לעבוד. זה נכון לעבודות על סולמות, סלים, פיגומים, גדרות, טיפול וגיזום עצים ועבודות נוספות.  לאחר סיום הקורס מקבלים תעודת הסמכה שרק באמצעותה ניתן לעבוד. המטרה של כל הבירוקרטיה הזו היא למנוע כמה שיותר תאונות עבודה שנגרמות מעבודה לא מקצועית בגובה.

עבודות בגבהים לא קונבנציונלים - האם דרוש רישיון מיוחד?
כשאנחנו מדברים על עבודות סנפלינג או עבודות על מנופים, מדברים למעשה על עבודות בגבהים לא קונבנציונאלים. במקרה הזה ההסמכה הדרושה היא מקיפה יותר שכן הסכנות הן גדולות בהרבה. ראשית כל צריכים כל העובדים לעבור בדיקה רפואית ולהביא אישור רופא לעבודה בגבהים אלו. גם מנהלי העבודה נדרשים לבדיקה גופנית ואלו גם נדרשים להסמכה ורישיונות עבודה בהתאם. עליהם לדאוג לתקינות ובטיחות אמצעי העבודה בגובה שהם מפעילים, ולמעשה האחריות המוטלת על כתפיהם היא גדולה הרבה יותר.

כך תבחרו חברה לעבודות בגובה שעומדת בכל דרישות החוק
זה נכון שבתור לקוחות החברה לא מוטלת עליכם האחריות במקרה של חלילה תאונת עבודה בגובה. יחד עם זאת, אנחנו בטוחים שלא הייתם רוצים שזה יתרחש בשטח שלכם או במהלך מילוי משימה שלכם. מסיבה זו עליכם לבחור אך ורק חברות לעבודה בגובה שעומדות בכל תקני הבטיחות המחמירים ביותר. איך עושים את זה? קודם כל מבקשים לראות את כל הרישיונות ומוודאים שהם תקפים. חברות מקצועיות מחזיקות ברישיונות הדרושים והן מעבירות את העובדים שלהן את כל ההסמכות הדרושות ואפילו השתלמויות שמעבר. חפשו המלצות מלקוחות קודמים, מעובדים, ועשו כל שביכולתכם כדי להבטיח שהחברה שעובדת אצלכם היא חברה מומחית שפועלת לפי החוק.

חייג/י
נגישות נציג
בוואטסאפ
ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות